Міноборони України повідомило інформацію про багатонаціональні навчання "Combined Resolve-XII"

2019-08-20 08:21

19 серпня, під час активної фази навчань "Combined Resolve-XII", які тривають на базі Багатонаціонального міжвидового центру з підтримки боєготовності (JMRC) на полігоні "Хоенфельс" в Німеччині, сили умовного противника продовжували атакувати лінію оборони BLUFOR.

Головний удар OPFOR був спрямований на позиції механізованої роти зі складу 93-Ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Збройних Сил України.

Вчорашні спроби умовного противника знайти слабину в обороні "холодноярців" під командуванням капітана Олександра Борща виявилися марними. Українська механізована рота вдалася до тактики маневреної оборони. Піхота часто змінювала позиції і за першої-ліпшої нагоди контратакувала наступаючих. Зокрема, після однієї з вчорашніх атак OPFOR, "холодноярець"-розвідник зайшов в тил наступаючого підрозділу та, скориставшись ситуацією, полонив понад три десятки умовного противника і чотири їхні БМП.

Тож події сьогоднішнього дня навчань мали подальше продовження саме на лінії оборони "холодноярців". Умовний противник переважаючими силами зайшов у фланг наших позицій та умовно "знищив" один зі взводів, а згодом і на іншому флангу ротної позиції завдав втрат іншому взводу. Стрільба холостими набоями не вщухала на позиціях роти понад чотири години, спостерігачі- посередники мали клопоту з фіксацією "втрат" як з боку наступаючих, так і оборонців.

Між тим навіть мінімальними силами, що залишалися в строю, , "холодноярці" у гірсько-лісній місцевості полігону ще довго могли чинити спротив противнику, але, за сценарієм навчань, рота мала бути "переможеною". Що і сталося завдяки посередникам-спостерігачам. "По залишках роти нанесено умовний ракетний удар, уцілілих не залишилося", - повідомили вони нашим воїнам.

Тепер українська рота має до 24 годин перепочинку і вже сьогодні братиме участь в чергових етапах активної фази навчань - контрнаступ та наступ. Combined Resolve XII триває.

Джерело: Міністерство оборони України