Донбас. Спільну інспекцію позицій ВСУ скасували

2020-09-10 14:33

Чому інспекцію позицій ВСУ вирішили скасувати - поки невідомо

Сьогодні не буде проходити інспекція українських позицій біля селища Шуми Донецької області. Про це повідомив LIGA.net співрозмовник із керівництва Офісу президента.

Співрозмовник поки не зміг назвати причину скасування. За його словами, Офіс президента готує офіційну позицію.

  • 5 вересня, бойовики гібридної армії РФ вимагали, щоб ВСУ перестали "рити траншеї" і покинули позиції під селищем Шуми Донецької області. В іншому випадку окупанти загрожували відкрити вогонь 7 вересня.
  • 6 вересня бойовики порушили "тишу": один військовий убитий під час обстрілу біля Причепилівки, ще один - поранений під час обстрілу біля Красногорівки.
  • 7 вересня 503-й батальйон морської піхоти ВСУ чекав атаки бойовиків під Шумами, однак окупанти так і не прийшли на війну. Вони пообіцяли відкрити вогонь 9 вересня, але цього знову не сталося.
  • 9 вересня, на позачерговому засіданні ТКГ домовилися про спільне інспектування позицій біля селища Шуми за участю координатора від ОБСЄ. Представник Донецька в ТКГ Денис Казанський написав у Facebook: "Наша сторона чомусь погодилася провести спільне інспектування наших позицій біля села Шуми із представниками російських бойовиків".

В Офісі президента заявили, що інспектування будуть проводити не сторони військового конфлікту, а посередник - ОБСЄ у супроводі представників сторін.

За матеріалами ЛІГАБізнесІнформ