Карантин не вплине на звільнення в запас строковиків - міністр оборони

2020-04-08 10:53

Військовослужбовці строкової служби будуть звільнені в запас в раніше визначені строки.

Про це сьогодні, 8 квітня, сказав міністр оборони України Андрій Таран в ефірі одного з телеканалів, повідомляє пресслужба Міноборони.

"Термін виконання заходів, пов'язаних зі звільненням в запас військовослужбовців, які відслужили встановлені строки служби, залишаються без змін", - сказав міністр.

Він нагадав, що черговий призов громадян на строкову військову службу Указом Президента України перенесено з квітня-червня на травень-липень 2020 року. "Вказані заходи вживаються з метою недопущення поширення в державі респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", - пояснив міністр оборони.

Як повідомлялося, Указом Президента від 23 березня визначено строки звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби у 2020 році - це квітень - червень та жовтень - грудень.

Чисельність громадян, які підлягають призову на строкову військову службу визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України. Всього планується призвати та направити до військ 16 тисяч 460 осіб, у тому числі до: Збройних Сил України - 9 тисяч, Національної гвардії - 5 тисяч 460 осіб, Державної прикордонної служби - 1 тисячу 300 осіб та до Державної спеціальної служби транспорту - 700 осіб.

Всього у квітні - липні 2020 року зі Збройних Сил України буде звільнено близько 6 тисяч 700 військовослужбовців - строковиків.

Як і раніше, військовослужбовці строкової служби не будуть залучатися до виконання завдань в районі проведення операції Об'єднаних сил. За матеріалами Укрінформ .