Рожкову позбавили основних повноважень, - ЗМІ

2020-10-21 12:57

Правління Національного банку України позбавило першу заступницю голови регулятора Катерину Рожкову повноважень з регулювання банківської сфери

Про це пише Економічна Правда.

"Правління Національного банку позбавило першу заступницю голови НБУ Катерину Рожкову повноважень з регулювання банківської сфери", - пише видання.

Так, джерела ЕП в НБУ повідомили, що відповідне рішення ухвалило правління регулятора 20 жовтня.

Зокрема, своїм рішенням правління НБУ змінило структуру регулятора, створивши у ньому нову вертикаль підпорядкування.

"До неї увійшли Департамент методології регулювання діяльності банків, Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінустанов, Управління захисту прав споживачів фінансових послуг, Департамент з управління діяльністю корпоративного недержавного пенсійного фонду НБУ. Цю вертикаль управління закріпили за Рожковою", - пише ЕП.

При цьому зазначається, що правління регулятора забрало з підпорядкування Рожкової шість ключових для нагляду за банківським ринком департаментів та передало їй три підрозділи, які не відіграють суттєвого значення у регулюванні банків.

У виданні нагадали, що раніше у підпорядкуванні Рожкової було сім структурних підрозділів: Департамент банківського нагляду, Департамент виїзних перевірок, Департамент нагляду за ринком небанківських фінансових послуг, Департамент фінансового моніторингу, Департамент ліцензування, Департамент методології регулювання діяльності банків та Департамент аналітики та наглядових технологій.

За інформацією видання, крім Департаменту методології регулювання діяльності банків, всі ці департаменту перейшли у вертикаль управління Шевченка. Таким чином, у підпорядкуванні Шевченка відтепер перебувають 15 підрозділів - майже половина всіх структурних одиниць НБУ.
Нагадаємо, 5 жовтня Рада НБУ оголосила догану і висловила недовіру першій заступниці голови регулятора Катерині Рожковій та заступнику голови Дмитру Сологубу.
За словами члена Ради Національного банку України Василя Горбаля, членам правління НБУ Катерині Рожковій та Дмитру Сологубові висловили недовіру через їх публічні виступи.
Катерина Рожкова вважає оголошення догани за спілкування зі ЗМІ "перемогою минулого над майбутнім" і "тривожним сигналом для незалежності НБУ". 8 жовтня голова представництва Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Йоста Люнгман закликав дотримуватися принципів управління Національним банком України. За матеріалами Еспресо TV