У другий день дії нового перемир'я бойовики тричі відкривали вогонь

2020-07-28 09:39

У другий день дії режиму повного та всеосяжного припинення вогню в Донбасі повної тиші не було. На Донеччині бойовики тричі відкривали вогонь по українських підрозділах з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

Поблизу Водяного окупанти гатили з гранатометів різних систем і стрілецької зброї, а біля Південного здійснив обстріл з автоматичних станкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

А поблизу українських позицій в районі Новомихайлівки бойовики знову встановили заборонені протипіхотні міни ПОМ-2. З ручних протитанкових гранатометів вони випустили три міни.

Протипіхотні міни заборонені, зокрема, Оттавською конвенцією - після закінчення бойових дій на них продовжують підриватись люди.

Особливість конкретно ПОМ-2 полягає у тому, що вони детонують за 4-100 годин після встановлення, і можуть зімітувати "обстріл з української сторони", аби зірвати перемир'я.

"Українські захисники вогонь у відповідь не відкривали. Втрат серед наших воїнів внаслідок ворожих обстрілів, немає. Ситуація в районі проведення операції Об'єднаних сил залишається повністю контрольованою", - розповіли у штабі операції Об'єднаних сил.

Станом на 7:00 ранку вівторка, 28 липня, нових обстрілів в Донбасі не зафіксовано. Підрозділи Об'єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та готові до можливих провокацій окупантів.

На ділянках розведення No1, No2 та No 3 ані вчора, ані сьогодні обстрілів не зафіксовано.

За матеріалами ZN.UA