Морська піхота ЗСУ отримала 12 бронеавтомобілів "Козак-2"

2021-08-09 10:04

Морська піхота ЗСУ отримала 12 бронеавтомобілів "Козак-2"

Сьогодні 02.02

Участь у параді з нагоди Дня Незалежності України братиме зведена механізована колона військовослужбовців 36-ї бригади морської піхоти новими бронеавтомобілями "Козак-2". Про це повідомило 6 серпня інформагентство Міноборони України АрміяInform.

"Від нашої бригади залучають 12 спеціалізованих броньованих авто "Козак-2", які надійшли нам на озброєння перед підготовкою до параду, а також 40 осіб (екіпажі й техобслуговування), що беруть участь у проходженні урочистим маршем", - розповіли в підрозділі.

Фото: armyinform.com.ua

Репетиції параду в бригаді розпочали ще 25 червня - одними з перших, тренуються щодня. До 7 серпня тренування проводили в аеропорту "Співаки" під Черніговом. Далі колона переміститься до Києва, де і далі відточуватиме дії вже під час генеральних репетицій на злітній смузі ДП "Антонов" і безпосередньо на Хрещатику, де відбудеться парад.

Випробування бронеавтомобіля "Козак-2" завершилися в березні минулого року. Голова правління Ліги оборонних підприємств України, засновник ПрАТ "НВО "Практика" - підприємства, на якому створили бронемашину, - Олег Висоцький говорив, що машину перевірили за більше ніж 50 методиками.

"У всьому світі знайдеться не більше ніж 10 виробників, що випускають машини такого класу - у США, Швейцарії, Франції. До речі, на пострадянському просторі машину такого рівня ніхто самостійно не створив", - стверджував він.

Водночас головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявляв, що бронеавтомобілі масою 15 тонн не підходять для експлуатації у в'язкому чорноземі Донбасу, а ціни на них у держоборонзамовленні 2020 року закладали приблизно на 2 млн вищі, ніж під час закупівлі 2018-го. За матеріалами Гордон.