"Партію Шарія" не заборонять після підозри блогеру - "ОПОРА"

2021-02-16 21:19

СБУ 16 лютого оголосила підозру одіозному блогеру Анатолію Шарію. Однак це ніяк не вплине на діяльність партії, неофіційним лідером якої він є.

Згідно із законом, діяльність політичних партій, які спрямовані на ліквідацію незалежності України, її суверенітету тощо є забороненою. Про це розповіла голова правління ГО "ОПОРА" Айвазовська.

За її словами, закон передбачає, що Мін'юст у судовому порядку може ініціювати заборону політичної партії у випадку порушення вимог щодо її діяльності.

Анатолій Шарій формально не очолює юридичну особу, названої на його честь політичної партії, а вручення підозри не є тим самим, що і обвинувачувальний вирок, - пояснила Айвазовська.

Вона додала: "Автоматичне припинення діяльності партії не може бути наслідком дій окремого її члена, лідера, навіть керівника. У позасудовому порядку ліквідацію структури через вручення підозри її лідеру навіть щодо серйозного злочину не передбачено законодавством".

Що відомо про підозру Шарію Служба безпеки України підозрює блогера у діях на шкоду нацбезпеці України у інформаційній сфері.
Підозру Шарію оголосили у межах 2 кримінальних проваджень - державна зрада та порушення рівноправності людей. Мовиться про розпалювання національної ворожнечі та приниження честі й гідності. Сам Шарій заявив, що справи проти нього - "чиста політика". За матеріалами 24 канал.