Україна протидіє сценарію РФ у газовому питанні, - Кулеба.

2021-08-09 09:59

Росія закачала в газосховища "Газпрому" дуже мало газу на тлі того, що у світі зростає ціна на газ, і шантажує Європу. Україна ж протидіє сценарію Кремля в газовому питанні.

Ситуацію прокоментував у програмі "Реальна політика з Євгеном Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" глава МЗС Дмитро Кулеба.

"Саме це (шантаж - ред.) ми й спостерігаємо. Але ми не просто дивимося на це - ми протидіємо цьому сценарію, який не відповідає ані інтересам України, ані інтересам Європи, ані інтересам США. Ми до цього факту привертали увагу у Вашингтоні. Будемо про це говорити і з Німеччиною, яка нещодавно надіслала нам офіційну згоду на проведення консультацій щодо "Північного потоку-2", які Україна ініціювала відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, щодо потенційного порушення положень Угоди про асоціацію. Наразі ми бачимо, що Росія не підходить до питання транзиту газу доброчесно, тобто починає маніпулювати", - сказав він.

Кулеба підкреслив, що просто домовитися з Росією неможливо.

"Деякі країни в Європі вважають, що ще можна домовитись з Росією. Ми вважаємо, що ні. Йдеться про домовленість у газовому секторі. Ми пояснюємо, що не віримо в цей сценарій, і тому покладатися на доброчесність Росії - це ризик, який зашкалює. Потрібно шукати альтернативні інструменти, альтернативні гарантії енергетичної безпеки", - сказав він.

Нагадаємо, що Росія будує "Північний потік-2" в обхід України. Це може викликати падіння транзиту газу через українську газотранспортну систему. США й Німеччина офіційно узгодили завершення будівництва цього газопроводу, за прогнозами, він буде готовий до введення в експлуатацію наприкінці серпня - початку вересня. За матеріалами Цензор.НЕТ