21 лютого, ввечері політв'зня Балуха вивезли з СІЗО Краснодару у невідомому напрямку

2019-02-22 15:39

21 лютого, ввечері українського політв'язня Володимира Балуха вивезли з СІЗО м. Краснодара. Скоріш за все для подальшого етапування у колонію.

Про це повідомляє Crimean Human Rights Group на своїй сторінці у Facebook.

"Як стало відомо Кримській правозахисній групі, 21 лютого, пізно ввечері Володимира Балуха вивезли з СІЗО м. Краснодара. Скоріш за все для подальшого етапування у колонію", - зазначається у повідомленні.

Куди саме везуть Балуха ні родичам, ні адвокатам не повідомили. Причини його переведення з керченської колонії на територію РФ також до сих пір невідомі.

Кримські правозахисники нагадують, що подібні дії влади РФ стосовно Балуха порушують не лише міжнародне гуманітарне право, але й закони самої Росії.

"Балух своєї згоди на переведення до РФ не давав. Стан здоров'я дозволяє йому відбувати покарання у Криму, а особиста безпека навпаки, при етапуванні до РФ наражається на ще більшу небезпеку, ніж на території півострова", - йдеться у заяві.

Також наголошується, що етапування Балуха до Росії порушує ст. 49 Женевської конвенції про захист громадянського населення під час війни, яка забороняє переміщення жителів окупованих територій на територію країни- окупанта.

Нагадаємо, 20 лютого український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що українського політв'язня Володимира Балуха перевели до Краснодару.

Раніше уповноважений Верховною Радою України з прав людини Людмила Денісова звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з питання синхронного допуску незалежних лікарів до Кирила Вишинського та Павла Гриба.