Адміністрація морпортів намагалася приховати розлив нафти в Чорному морі - Держекоінспекція

2020-11-27 00:10

Адміністрація морських портів приховала від Держекоінспекції розлив нафти в Чорному морі поблизу Чорноморська. Про це заявив глава Держекоінспекції Андрій Мальований.

За словами Мальованого, відомство дізналося про розлив нафти зі ЗМІ та звернулося із запитом до АМПУ. Там відповіли, що не виявили порушень. Після цього в Держекоінспекції вирішили перевірити інформацію самостійно.

"Було ухвалено рішення в рамках взаємодії з прикордонниками підійти до причалу з моря. Зрештою наші співробітники зафіксували забруднюючі плями нафтопродуктів на поверхні води і помітили сліди сорбенту, який використовується для збору нафтопродуктів з водної поверхні. Тобто в АМПУ знали про цей випадок і просто хотіли приховати катастрофу", - підкреслив Мальований.

Інспектори взяли проби забрудненої води для аналізу. Відомство вже звернулося до Одеської обласної прокуратури і управління Держбюро розслідувань в Миколаєві.

Про розлив нафти з судна Морської пошуково-рятувальної служби Аметист увечері 25 листопада повідомило видання Думська. В АМПУ спростували, що судно тоне. Думська опублікувала відео, на якому видно розлив нафтопродуктів.

Наступного дня заступник голови Держекоінспекції в Одеській області Володимир Караулов підтвердив розлив на площі 480 кв.м.

 

З матеріалами nv.ua