Пожежа на Луганщині: авіацію для гасіння пожежі не залучають - заважають бойовики

2020-07-08 10:18

Авіація не може гасити лісову пожежу у Новоайдарському районі Луганської області через бойовиків "ЛНР". Вони не дають ніяких гарантій безпеки і відмовилися дотримуватися режиму тиші біля Сєвєродонецька.

Про це заявив голова Луганської військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

"Ми ще вчора вночі планували залучити авіацію ДСНС до гасіння пожеж. Два літаки стоять заправлені - і пальним, і водою. Але робили запит на ту сторону, і сєпари сказали, що ніяких гарантій безпеки ми не даємо", - сказав він.

Гайдай зазначив, що додатково ризикувати життям людей ніхто не буде. Також він повторив, що причиною пожежі міг стати підпал.

У штабі операції Об'єднаних сил (ООС) згодом заявили, що до гасіння пожежі залучені 444 військові, задіяні близько 60 одиниць техніки, зокрема безпілотники. Екіпажі санітарних автомобілів і 8 армійських вертольотів Мі- 8 теж залучили до ліквідації пожежі.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій уточнили, що осередки пожежі знаходяться поблизу сіл Смолянинове, Капітанове і Воронове. У першому селі згоріли 23 житлових будинки, ще 80 дачних будинків згоріли в кооперативі "Вовче озеро".
Лісова пожежа у Луганській області розпочалася 6 липня. Вона зачепила площу близько 50 гектарів, але вже 7 липня її локалізували. Сильний вітер та висока температура знову поширили вогонь через що почали горіти села. Пожежа знищила багато будинків, загинули 5 осіб і 9 постраждали. Людей евакуюють. За матеріалами thebabel.com.ua