Контейнеровоз, що сів на мілину, вже понад добу блокує рух у Суецькому каналі

2021-03-24 10:53

Контейнеровоз Ever Green під прапором Панами водотоннажністю 200 тис. тонн, що напередодні сів на мілину, вже понад 25 годин блокує рух на півдні Суецького каналу, свідчать дані міжнародної системи позиціювання суден (AIS).

У самому каналі й на підходах до нього в Червоному та Середземному морях скупчилося понад 150 суден в очікуванні відкриття проходу.

Згідно з розміщеними в соцмережах фотографіями з місця інциденту, судно стоїть упоперек каналу, перекривши рух в обох напрямках. Спроби повернути судно невдалі. Буксири у вівторок впродовж кількох годин робили спроби зрушити його.

Зараз екскаватори намагаються відкопати бульб судна (опуклість у носі судна відразу під ватерлінією), яким воно вперлося в берег каналу.

За повідомленням логістичної компанії GAS, контейнеровоз сів на мілину у вівторок о 7:40 за місцевим часом незабаром після заходження в Суецький канал із Червоного моря. В ході руху в північному напрямку на ньому сталося повне відключення електрики.

Ever Green, на борту якого розміщені понад 20 тис. важковагових контейнерів, прямує з Китаю в нідерландський порт Роттердам.

Судно є одним із найбільших у своєму класі. Його довжина сягає 400 метрів, ширина - 59 метрів. За матеріалами Інтерфакс-Україна.