Сьогодні День Петра і Павла. Які традиції у свята

2019-07-12 06:36

Сьогодні, 12 липня, Православна церква відзначає День Петра і Павла. Святі широко шануються віруючими з давніх часів, тому в свято існують усталені народні звичаї та прикмети.

Цей день закінчення Петрового посту, але в цьому році він припадає на п'ятницю, тому сьогодні ще піст діє. Обидва апостола багато працювали, поширювали християнську віру і їх вважають "стовпами" Церкви і первоверховними апостолами. Обидва вони померли як мученики в Римі під час правління імператора Нерона. Тому їх пам'ять відзначають в один день.

Свято Петра і Павла почали відзначати на Русі відразу після хрещення, а святі шанувалися як великі мученики. До дня Петра і Павла готували святкову трапезу, на якій традиційно подавали вареники, молочні страви.

Крім смачного обіду, намагалися підготувати до дня і будинок. На передодні проводилися всілякі роботи: білили хату, оздоблювали його вишитими рушниками, прибиралися. А вранці прийнято йти в церкву.

Шанований святий Петро вважається покровителем пастухів. В честь нього в Україні прийнято називати і квіти цикорію "Петровим батогом". А в давнину на свято була традиція пригощати пастухів. Інші вірять, що святі є покровителями над рибалками, і їх образи часто зустрічаються в будинках рибалок.

Багато хто прагнув в Петрів день скупатися в річці, оскільки в народі є повір'я, що таким чином будуть змиті й гріхи.