Понад 1,5 тисячі паломників-хасидів застрягли на кордоні Білорусі та України.

2020-09-15 09:19

Понад 1,5 тисячі паломників-хасидів застрягли на кордоні Білорусі та України. Усі вони намагаються потрапити в Умань на святкування Рош га-Шана. На кордон прибув голова ДПСУ Сергій Дейнеко.

За інформацією білоруських ЗМІ, потрапити в Україну намагаються понад 1,5 тисячі паломників. Українські прикордонники охороняють кордон з Білоруссю у посиленому режимі. Про це 14 вересня повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

В одному із пунктів пропуску на Чернігівщині група іноземців, попри на заборону, намагається перейти через кордон. Туди прибув очільник ДПСУ Сергій Дейнеко. Він зустрівся з хасидами та ще раз ознайомив їх із рішенням Кабміну про заборону в'їзду для іноземців до 29 вересня.

Згодом стало відомо, що у пункті пропуску "Нові Яриловичі" обмежили рух транспорту. Таке рішення мотивують тим, що значна кількість іноземців перебуває просто на проїжджій частині. Рух машин у звичному режимі може спричинити небезпечні ситуації. Наразі прикордонники перенаправляють автівки, які хочуть перетнути кордон, в інші пункти пропуску.

Дейнеко попередив хасидів, щоб вони не намагалися перетнути кордон силоміць, адже нестимуть за це покарання. Хасиди в Умані: що потрібно знати Щороку восени тисячі хасидів прибувають в Умань на традиційне святкування Рош га-Шана - єврейського нового року. В Умані похований раббі Нахман, який є зачинателем брацлавського хасидизму. Хасиди вірять: якщо провести час Рош га-Шана біля могили раббі, новий рік подарує багато щастя.

Однак через пандемію коронавірусу уряд заборонив в'їзд іноземців на територію України до 29 вересня 2020 року.

Влада України та Ізраїлю у спільному зверненні закликала хасидів цьогоріч відмовитися від паломництва в Умань.

Попри на обмеження та заборони, в Україну вже прибули понад 500 хасидів.

За матеріалами pershij.com.ua