Україна висунула на "Оскар" фільм Валентина Васяновича "Атлантида"

2020-09-24 14:02

У четвер, 24 вересня, Оскарівський комітет України висунув на премію "Оскар" у категорії "міжнародний повнометражний фільм" від України фільм Валентина Васяновича "Атлантида". Ця картина є одним із найтитулованіших українських фільмів останнього часу.

Світова прем'єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції "Горизонти", де він переміг. Українська прем'єра стрічки відбудеться 26 вересня у рамках міжнародного конкурсу Одеського кінофестивалю, вийде в український прокат фільм 5 листопада.

Події фільму розгортаються у 2025 році, після перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для життя. Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори: колишній розвідник, волонтер благодійного фонду "Повернись живим" Андрій Римарук, парамедикиня Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Знімання фільму проходило у Маріуполі та Києві.

"Атлантида" має надзвичайно успішну фестивальну історію. Фільм показали на понад 50 фестивалях, де окрім Венеційської перемоги, він отримав ще чотири Гран-прі, картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб'ютори трьох європейських країн. Окрім того, стрічка увійшла у лонг-ліст премії Європейської кіноакадемії.

Нагадаємо, що цього року за право представляти Україну у категорії "міжнародний повнометражний фільм"змагалося три картини. Окрім "Атлантиди" у національному відборі взяли участь документальна картина "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик та "Мої думки тихі" Антоніо Лукіча.

Нагадаємо також, що через пандемію Covid-19 у 2021 році оголошення номінантів та церемонія нагородження премії "Оскар" відбудуться пізніше, ніж завжди. Номінантів оголосять 15 березня наступного року, а сама церемонія пройде у квітні (вона мала відбутися 28 лютого). До конкурсу вперше будуть допущені фільми, які не виходили в кінопрокат через пандемію, а були показані тільки онлайн. Стрічки можуть претендувати на участь в номінації "найкращий фільм", а також у всіх інших номінаціях. Зокрема і в номінації "найкращий міжнародний фільм", де у відборі братиме участь й українська картина. За матеріалами Zaxid.net