В Україні розробляють свою оригінальну вакцину від коронавірусу - Офіс президента

2020-10-20 18:44

В Україні провели доклінічну фазу дослідження оригінального українського кандидата в вакцини від коронавірусу. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Сьогодні там під головуванням президента Володимира Зеленського пройшла нарада за участю науковців, що займаються розробкою вакцини.

Розробники представили Зеленському результати доклінічної фази дослідження, що тривало шість місяців. В ОП зазначили, що українська вакцина створюється на основі унікального підходу.

Один із розробників - міжнародний експерт у галузі охорони здоров'я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов - зазначив, що нинішня розробка дозволяє припустити, що майбутній препарат допоможе боротися також і з новими видами коронавірусних інфекцій, що постійно мутують.

Президент зазначив історичність цієї зустрічі й розробки.

"Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію", - сказав він.
7 жовтня 2020 року президент Володимир Зеленський заявив, що Євросоюз допоможе Україні отримати вакцину від коронавірусу, яка не викликатиме сумнівів у науковців. Він також порадив не вірити в "передвиборчі ініціативи окремих циніків, які вже вакцинувалися неперевіреними засобами". 12 жовтня в Офісі президента розповіли про три шляхи отримання Україною вакцини.

У ВООЗ заявили, що в першу чергу вакцинувати від COVID-19 будуть тих, хто найбільш вразливий до коронавірусу, а "молодим і здоровим", швидше за все, доведеться почекати до 2022 року. За матеріалами ЛІГАБізнесІнформ