Помер засновник журналу "Єралаш" Борис Грачевський

2021-01-15 00:26

Багаторічний художній керівник дитячого тележурналу "Єралаш" Борис Грачевський помер у Москві. Інформацію про смерть продюсера підтвердили його дружина Катерина Білоцерківська і голова Громадської ради Федерації єврейських громад Росії Борух Горін, передає "РБК".

За словами Горіна, Грачевський помер від ускладнень COVID-19. Він заразився коронавірусом у грудні минулого року, 28 грудня продюсера госпіталізували.

Актор Володимир Долинський розповідав журналістам, що 14 січня його друг Грачевський перебував у медикаментозної коми.

Борис Грачевський народився в Москві в 1949 році. Після служби в армії і закінчення інституту працював на Кіностудії імені Горького спочатку вантажником, а потім адміністратором на фільмах режисерів Олександра Роу, Василя Шукшина і Марка Донського.

У 1974 році Борис Грачевський і Олександр Хмелик заснували дитячий гумористичний журнал "Єралаш", виробництво якого птриваэ досі. Через 13 років Грачевський став одноосібним керівником проекту. До 2001 року був директором, а з 2002 - художнім керівником "Єралашу". За час існування проекту було знято понад 340 серій. У 2000-х роках в серіалі стали регулярно зніматися діти російських посадовців і великих бізнесменів.

11 березня 2014 Борис Грачевський підписав звернення діячів культури Росії в підтримку політики президента РФ Володимира Путіна зі схваленням окупації Криму і збройної агресії проти України. За матеріалами ZN.ua