Степанов назвав жорсткий карантин стратегічним кроком

2021-01-11 10:49

 Через сезонне збільшення кількості хворих на грип та стабільно велику кількість інфікованих COVID-19 в системі охорони здоров'я України могли б виникнути проблеми, але посилений карантин з 8 по 24 січня допоможе впоратися з навантаженнями. Саме тому, стратегічно, і було введено більш жорсткі обмеження. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"У нас сезонне збільшення людей, захворілих на грип. Вся ця сезонність починається з третього тижня року. Тобто, на цьому та наступному тижні ми будемо відстежувати збільшення кількості захворілих на грип. Це сезонне зростання, яке відбувається кожного року. Зрозуміло, що ці карантинні обмеження (позитивно - ред.) вплинуть і на грип", - заявив очільник МОЗ.

Міністр зауважив, що грип - хвороба, яка так само передається повітряно- крапельним шляхом, як COVID-19.

"А по друге - це хвороба, яка має дуже часто такі ж самі ускладнення. Люди, які мають важкий перебіг цієї хвороби, теж потребують госпіталізації. Вони потребують лікування в закладах охорони здоров'я. Тому, якщо ми накладемо кількість людей, які інфіковані на COVID-19 з одного боку, з іншого боку - кількість людей, які потенційно можуть захворіти на грип. Якщо нічого не робити, то в нас може виникнути достатньо напружена ситуація. Саме тому, щоб цього було, й стратегічно надалі ми й ввели карантин з 8 по 24 січня", - підкреслив Степанов.

Нагадаємо, що в Україні на 8 годину 11 січня зафіксовано вже майже 1,12 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19, добовий приріст, за 10 січня - понад 4 тисячі, що менше, ніж добою раніше.

Додамо, що за останню добу найбільша кількість підтверджених випадків COVID- 19 зареєстрована у Запорізькій області, Києві та Київській області.

За матеріалами УНН.