Порошенко: сторона координує роботу із введення "Азовського пакета" санкцій проти Росії

2018-12-17 07:55

Президент України Петро Порошенко заявив, що українськасторона координує роботу із введення "Азовського пакета" санкцій проти Росії і готує судовий позов у Міжнародний суд у зв'язку із захопленням українських кораблів.

Україна веде активну роботу щодо формування пакета "Азовських санкцій" стосовно Росії за агресію в районі Керченської протоки. Про це на прес- конференції 16 грудня заявив президент УкраїниПетро Порошенко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Перші санкції вже прийняті на національному рівні президентом Литви Далею Грібаускайте", - нагадав він.

Президент зазначив, що під час його візиту до Брюсселя "абсолютна більшість країн" підтвердила свою готовність застосувати санкції проти РФ.

"Думаю за нами і за ЄС не забариться. Напевно, санкції будуть включати список фізичних осіб, який ми передали нашим партнерам, починаючи від військовослужбовців РФ і прикордонних військ ФСБ Росії, тих, хто давав наказ відкривати вогонь, і завершуючи прокурорами, слідчими, які були залучені до порушення прав українських військовополонених", - розповів він.

Порошенко додав, що окремо будуть розслідувати поранення та побиття українських військовослужбовців "під час піратських дій" РФ у Чорному морі.

"Політичне рішення про введення санкцій прийнято і європейським парламентом, куди увійшли конкретні санкції, аж до запровадження санкцій за будівництво "Північного потоку - 2". Такі самі позиції увійшли в резолюцію Конгресу США, де є пряма вимога до адміністрації президента США негайно розглянути процес введення санкцій у зв'язку з актом агресії в нейтральних водах Чорного моря", - підкреслив він.

Президент додав, що в Україні здійснюють координацію запровадження санкцій і підготовку судового позову в Міжнародний суд.

"17 грудня в Нью-Йорку в Генеральній Асамблеї ООН буде розглядатися проект резолюції ООН у зв'язку з мілітаризацією Чорного та Азовського морів. Україна ініціювала цей процес. Станом на зараз уже 41 країна погодилася бути співавтором цієї резолюції. Ми дуже сподіваємося, що цей достатньо сильний документ буде вже завтра проголосований на Генасамблеї ООН", - повідомив він.