Ігор СМЕШКО: Верховна рада повинна проголосувати за новий Виборчий кодекс, за відкриті партійні списки та процедуру відкликання депутата (відео)

2019-06-19 23:19

Перший закон, який повинна прийняти Верховна Рада, – це новий виборчий кодекс з відкритими партійними списками, прописаними процедурами відкликання народних депутатів та поверненням керованісті до територіальних громад.

Про це заявив голова партії "Сила і честь" Ігор Смешко в ефірі "Свободи слова".

"Парламент не повинен займатись популізмом, парламент повинен робити тільки одне: приймати нові закони, відновити керованість держави там, де існують юридичні колізії. Перший закон, який треба негайно приймати для того, щоб відновити ліфти соціальні і політичні, – це виборчий кодекс, адже всі обіцяли відкриті партійні списки, процедуру відкликання депутатів, коли треба не п’ять років очікувати, а дивитись по результатах його діяльності. Цей кодекс повинен нарешті повернути керованість до територіальних громад", – зазначив Смешко.

Також у голова партії "Сила і честь" вважає, що для того, щоб Україні зростати навіть в умовах війни, потрібно чотири складові: сильна економіка, міцні збройні сили, ефективна політико-дипломатична і інформаційна робота .

"А як ми це зробимо, якщо у нас зруйнували всю систему планування, координації і відповідальності за силовими структурами, Збройними Силами, спеціальними службами, розвідувальними службами? Зруйнували старі закони і прийняли закон про національну безпеку, де просто гасла і нічого конкретного. Наприклад, в США є закон, де прописано, що потрібен робити керівник відомства, його заступники, яка оплата, яка система його контролю. Там навіть є соціальні гарантії для агентури закордонного апарату. Прописано, що може робити президент, за що несе відповідальність. А у нас створили систему органів, які відповідають за все і ні за що одночасно", – прокоментував Смешко.