Гройсман закликав Зеленського налагодити діалог з громадами

2020-07-01 22:56

Екс-прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав президента України Володимира Зеленського налагодити діалог з громадами, як єдиний спосіб правильно завершити реформу децентралізації.

"У реформі децентралізації зараз маємо хаос і абсурд, який породили сумнівні рішення про оптимізацію районів і невизначеність повноважень різних рівнів влади. Сама ж реформа стартувала в 2014 році і була визнана усіма міжнародними партнерами України найбільш успішним перетворенням. Тепер тільки розумний діалог з громадами та представниками місцевого самоврядування дозволить завершити реформу правильно і в інтересах громадян", - розповів Гройсман в ефірі телеканалу "Україна 24" у середу ввечері.

На думку Гройсмана, останні рішення влади є сумнівними.

"Я до цієї реформи маю особливе ставлення. Для мене вона, як "професійне дитя". Але я вважаю, що останні 10 місяців - це втрачений для реформи час. Треба було правильно оптимізувати райони, об'єднати громади", - підкреслив Гройсман.

Гройсман зазначив, що перший етап реформи надав місцевій владі можливості - перш за все в фінансовому плані. Місцеві бюджети зросли в 4 рази. І це дозволило отримати в громадах доступ до освіти, медицини.

"І на місцях знають, як ефективно розподіляти кошти. Тому треба дати важелі контролю людям", - підсумував екс-прем'єр-міністр України. За матеріалами Інтерфакс-Україна.