Підрахунок результатів місцевих виборів буде тривалим - ЦВК

2020-10-21 12:44

У Центральній виборчій комісії вважають, що підрахунок голосів на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня, буде тривалим, повідомили у пресслужбі ЦВК. Такі висновки Центрвиборчком зробив на основі результатів симуляції підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, проведеної у вересні.

"Підрахунок голосів виборців 25 жовтня стане серйозним випробуванням для всіх виборчих комісій. Він буде тривалим. Ми просимо членів комісій дотримуватися чіткого алгоритму дій, щоб підрахунок голосів провели правильно і без ускладнень", - відзначили в ЦВК.

Зазначено, що під час симуляції виникли труднощі із заповненням протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Зокрема, внесення в один екземпляр документ "від руки" повних назв 15 місцевих організацій політичних партій та ПІБ кандидатів у депутати (5 місцевих організацій політичних партій по 7 кандидатів, 5 - по 9 кандидатів і 5 - по 12 кандидатів) зайняло 1 годину 40 хв.

"І це за умови, що під час заносу "секретарю комісії" вже допомагав інший "член комісії" і диктував ПІБ кандидатів", - розповіли в ЦВК.

Для того, щоб спростити цей процес, Центрвиборчком прийняв постанову, згідно з якою повні назви місцевих організацій партій та ПІБ кандидатів будуть надруковані. Це дозволить скоротити час заповнення протоколу.

8 серпня Центральна виборча комісія призначила на 25 жовтня вибори депутатів міських, сільських і селищних голів та рад на підставі відповідних звернень Кабінету міністрів і Міністерства розвитку громад і територій. За матеріалами ZN.UA