Суд відмовив Україні в екстрадиції Онищенка і зняв із нього арешт

2020-05-27 18:24

Суд відмовив Україні в екстрадиції й ухвалив звільнити з-під варти колишнього позафракційного нардепа та бізнесмена Олександра Онищенка. Про це 27 травня повідомляють у релізі суду німецького міста Ольденбург.

"Наразі неможливо встановити, чи переслідування в Україні може мати політичні мотиви. Однак екстрадиція неможлива, тому що є конкретні підстави підозрювати недотримання обов'язкових мінімальних стандартів у сфері міжнародного права", - ідеться в заяві.

У суді додали, що зверталися до української сторони з проханням детально описати ймовірні умови утримання фігуранта, але одержали лише "занадто загальну інформацію".

Як повідомляє інтернет-видання Страна.uа, Онищенко підтвердив, що перебуває на волі.

"Суд установив скасувати арешт і звільнити з-під варти. Це перше. А друге - відмовити в екстрадиції. Почуваюся добре. Усім привіт і найкращі побажання", - сказав він.

У липні 2016 року Генпрокуратура України повідомила, що в січні 2013 року Онищенко за активної участі свого адвоката Валерія Постного створив злочинну організацію з метою вчинення особливо тяжкого злочину - заволодіння чужим майном в особливо великому розмірі. Ішлося про зловживання під час реалізації газу, видобутого за участю компанії "Укргазвидобування". За даними слідства, державі було завдано збитків на суму майже 3 млрд грн. 5 липня 2016 року парламент зняв недоторканість з Онищенка, дав згоду на його затримання й арешт. За інформацією Держприкордонслужби, нардеп покинув Україну 2 липня 2016 року. Відтоді він проживає за кордоном.

Обвинувальний акт у "газовій справі" Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до Солом'янського суду 18 лютого 2019 року. У вересні справу Онищенка передали до Вищого антикорупційного суду. ВАКС вирішив заслуховувати справу заочно.

30 вересня Онищенко оголосив про намір повернутися в Україну й відмову від політичного притулку в Іспанії. 14 листопада голова НАБУ Артем Ситник заявив, що екснардепа примусово повернуть в Україну.

На початку грудня ЗМІ повідомили про затримання Онищенка в Німеччині. Відтоді Україна вимагала його екстрадиції. За матеріалами "Гордон".