Тимошенко і Новинський заблокували підписання "грального" закону

2020-07-14 16:22

Депутати від фракції Батьківщина і група позафракційних депутатів заблокували підписання закону про легалізацію азартних ігор.

Відповідні проекти постанов про скасування рішення Верховної Ради про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" NN2285-дП і 2285-дП1 зареєстровані 14 липня в парламенті.

Серед авторів - лідер фракції Батьківщина Юлія Тимошенко і позафракційний депутат Вадим Новинський.

Сьогодні, 14 липня, Верховна Рада прийняла закон "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" (No2285-д).

За його прийняття проголосували 248 народних депутатів: Слуга народу - 224, партія "За майбутнє" - 4, депутатська група "Довіра" - 18, позафракційні - два голоси. Не підтримали закон про гральний бізнес ОПЗЖ, Європейська Солідарність, Голос і Батьківщина.

Законопроектом пропонується ввести систему ліцензування діяльності у сфері азартних ігор, із диференційованим розміром плати за ліцензії в залежності від виду діяльності, розташування грального закладу, а також закон передбачає жорсткі вимоги до стабільності та забезпечення виплат виграшів.

16 січня Верховна Рада проголосувала за законопроект у першому читанні. До документа було подано близько 3000 поправок.

Розробкою законопроекту про гральний бізнес займався Борис Баум, колишній топ-менеджер російської VS Energy і великої мережі готелів Premier.

В Офісі президента не виключали, що він може очолити орган, що регулює ринок азартних ігор. Сам Баум в інтерв'ю LIGA.net підтвердив, що хоче очолити комісію з регуляції, "щоб переконатися, що закон працює". Він також відзначав, що податок з обороту казино - це світова практика і "це дуже легко". За матеріалами ЛІГАБізнесІнформ.