Порошенко стверджує, що його комунікація з Медведчуком припинилася на початку 2018 року

2021-03-03 22:01

Колишній президент України Петро Порошенко заявив, що рішення РНБО про санкції Офіс президента "супроводжує брудною кампанією" проти Євросолідарності та нього особисто.

Про це він сказав у своєму відеозверненні.

"Складається враження, що Зеленському Медведчук був потрібен для інформаційної атаки не стільки на ОПЗЖ та Росію, скільки на Євросолідарність та на мене особисто", - сказав він.

За словами Порошенка, "псевдосенсацію вони намагаються роздути з загальновідомих фактів".

"Влітку чотирнадцятого року, коли припинили роботу посольства, у рамках нормандського формату на роль комунікатора між Києвом та Москвою визначили Медведчука. Чому я на це свідомо погодився, розуміючи власні політико- репутаційні ризики? Правда ж, не так важко було передбачити, що у майбутньому мені спробують виставити за це рахунок? Та тому що тисячі людей перебували на той час у російському полоні як заручники Кремля", - сказав він.

Порошенко стверджує, що заради звільнення українців він "готовий був мати справу хоч з чортом лисим".

"Мати справу" - означає виходити із зони власного комфорту. Зустрічатися. Розмовляти по телефону, будь-то Медведчук, чи Гризлов, чи Сурков, чи Путін. І не завжди, згідно з "лисячим правилом" дипломатії, говорити їм те, що ти про них насправді думаєш?", - сказав він.

Колишній президент заявив, що при його владі жодного разу не порушили принцип "найбільш цінних для Росії злочинців не видавати".

"Та й Медведчук у велику політику повернувся у липні 2019 року під час парламентських виборів. Вже за Зеленського, після мого президентства, відчув, що ніхто більше йому не заважає", - сказав він.

Порошенко стверджує, що його комунікація з Медведчуком припинилася на початку 2018 року.Санкції проти Медведчука і Козака

Рада нацбезпеки і оборони України 19 лютого ввів санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб, в тому числі російських бізнесменів, пов'язаних з поставками вугілля та інших енергоресурсів, і ТОВ Торговий дім Донские угли.

Під санкції потрапили лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук, його дружина Оксана Марченко та Наталія Лавренюк, яку називають цивільною дружиною нардепа від ОТЗЖ Тараса Козака. Санкції введені за статтею про фінансування тероризму.

У РНБО також заявляли, що санкції ввели проти п'яти літаків і компаній- власників. Медведчук і Козак постійно користувалися ними для прямих перельотів в Росію, що заборонено.

Після введення санкцій ці літаки не можуть більше входити в повітряний простір України, здійснювати посадки на території України, брати пасажирів та інше.

Перед цим РНБО ввів санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та його телеканалів 112 Україна, NewsOne, ZIK, які пов'язують з Медведчуком.

Источник: Новое Время