Зеленський: Мета України – імплементація Угоди про асоціацію з ЄС

2021-12-01 12:02

Україна виконала майже 60% зобов'язань, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, метою нашої держави є повна імплементація цього документа.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час звернення із посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України

Глава держави зазначив, , повідомляє кореспондент Укрінформу, що основою відносин із Європейським Союзом є довіра, солідарність та взаємна підтримка, що доводять результати 23-го Саміту Україна – ЄС та його амбітна підсумкова заява.

«Наша мета – імплементація Угоди про асоціацію. За підрахунками уряду, загалом виконано близько 60% всіх зобов’язань України за Угодою, причому 25% – тільки у цьому році», - сказав Зеленський.

Президент також відзначив, що в цьому Україна зберегла двопартійну підтримку Сполучених Штатів і вивела відносини між країнами на новий, дуже високий рівень.

У цьому контексті глава держави нагадав, що за підсумками його зустрічі з Президентом США Байденом було ухвалено Спільну заяву і оновлено Хартію стратегічного партнерства України і США.

Президент Володимир Зеленський на пленарному засіданні парламенту 1 грудня звернувся до Верховної Ради зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Минулого року Президент виступив зі щорічним посланням до ВР 20 жовтня.

Конституцією України передбачено, що до повноважень Президента належать звернення зі щорічними та позачерговими посланнями до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України. У посланні викладається позиція глави держави з основних напрямів внутрішньої та зовнішньої політики, або інформація про важливі рішення, прийняті тим відповідно до конституційних повноважень.