Зеленський присвоїв звання Героя України добровольцю "Правого сектору" Да Вінчі

2021-12-01 13:47

Президент Володимир Зеленський сьогодні на засідані Верховної Ради присвоїв звання Герой України добровольцю "Правого сектору" Дмитру Коцюбайлу (позивний Да Вінчі).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

З нагоди 30-ї річниці Всеукраїнського референдуму про Незалежність України указом президента за особисту мужність виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України присвоєно звання Герой України з врученням ордену "Золота зірка" Коцюбайлу Дмитру Івановичу - добровольцю Добровольчого українського корпусу "Правий сектор".

Як повідомляється на сайті "Правого сектору", Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року у селі Задністрянськ Галицького району Івано- Франківської області. Українець, греко-католик.

Середню освіту здобув у Бовшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Брав активну участь у шкільному житті: на шкільних змаганнях та олімпіадах, у творчих гуртках та різнопланових заходах.

Далі продовжив навчання у художньому ліцей в Івано-Франківську.

Від самого початку подій на Майдані взяв активну учать у Революції Гідності.

На фронті від початку російсько-української війни. В 2014 році командував взводом добровольців, в 2015 став командиром роти.

В 2014 році отримав важке поранення танковим снарядом біля Пісків, Донецької області. Після одужання, через 3 місяці реабілітації повернувся на фронт, де до сьогодні продовжує відстоювати інтереси України, звільняти окуповані території та боротися з російськими загарбниками.

Брав участь в операціях по звільненню населених пунктів Карлівка, Піски, Авдіївка, а також в боях під Степанівкою, Савур-Могилою, Старогнатівкою, на позиції "Алмази".

Знищив десятки ворожих опорних пунктів, багато техніки та живої сили в зоні бойових дій в Донецькій області.

Зарекомендував себе як відданий спільній визвольній справі командир, надійний та перевірений запеклими боями побратим.

У 2020 році Коцюбайло обраний членом Проводу Національно-Визвольного Руху "Правий сектор".