На зустрічі журналістів у НСЖУ з Ігорем Смешком розглянуть Декларацію на захист свободи слова

2019-02-01 06:16

1 лютого, в офісі Національної спілки журналістів України (Хрещатик, 27-а) відбудеться зустріч активу Cпілки, журналістів столичних ЗМІ з політичним і громадським діячем, екс-головою Служби безпеки України, кандидатом у Президенти України Ігорем Смешком.

Під час дискусії заплановане обговорення положень Декларації на захист свободи слова, яку НСЖУ запропонувала підтримати всім кандидатам на посаду Президента України.

Також учасники зустрічі мають намір привернути увагу до проблеми фізичної безпеки працівників медіа та до фактів тиску на журналістів, у тому числі з використанням правоохоронних органів.

Декларація на захист свободи слова передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов'язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, проводити публічні звіти про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо.

Нагадаємо, цю декларацію вже підписали такі українські політики, як лідер партії "Основа" Сергій Тарута, колишній віце-спікер Верховної Ради України, екс-голова Комітету з питань свободи слова Верховної Ради України Микола Томенко, лідер руху "Справедливість", екс-голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, лідер партії "Народний контроль", народний депутат Дмитро Добродомов та ін. Декларацію підтримав також перший глава держави незалежної України Леонід Кравчук.

Початок зустрічі о 14:00

Акредитація представників преси: 044-2358766 та oblik@nsju.org .