Профільний комітет ВР рекомендував прийняти за основу законопроект про медіа

2020-07-01 22:54

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендуватиме парламенту прийняти за основу в першому читанні законопроект про медіа.

Про це йдеться в повідомленні у Telegram-каналі комітету в середу.

Голова комітету Микита Потураєв на своїй сторінці у Facebook уточнив, що новий закон "майже нічого не змінює" для телебачення, радіо та друкованих ЗМІ.

Він також наголосив, що не змінюються квоти на мову та національний продукт, не обмежуються права журналістів, іноземних медіа (крім медіа держави-агресора) та користувачів соціальних мереж, платформ спільного доступу та потокових сервісів.

"Всі обмеження щодо контенту вже є у законодавстві, і жодних новацій документ не передбачає. Єдине нововведення - це перехід усіх регуляторних функцій до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Бо регуляцію у сфері медіа має здійснювати не орган виконавчої влади, а незалежний, конституційний і колегіальний орган", - зазначив народний депутат.

Раніше народний депутат Микола Княжицький (фракція "Європейська солідарність") заявляв, що законопроект "Про медіа" фактично ліквідує чорні списки російських діячів культури, які закликали до повалення державного ладу України. За матеріалами Інтерфакс-Україна.