У світі стартує нова гонитва озброєння

2019-02-10 15:04

Американська сторона вважає, що універсальні пускові установки Мk-41,ракети-мішені й ударні безпілотники не порушують положення договору.

США повністю дотримуються своїх зобов'язань за Договором про ліквідаціюракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). Про це йдеться в заяві місії СШАпри НАТО, опублікованій у п'ятницю, 8 лютого.

На пропозицію Москви знищити розгорнуті на суші універсальні пускові установки Мk-41, ракети-мішені й ударні безпілотники американці вказали, що всі ці види озброєнь не порушують положення договору.

Зокрема, США підкреслюють, що установки Мk-41, що входять до складу систем ПРО Aegis Ashore, і пускові установки Мk-41, що встановлюються на морських суднах, - не одне й те саме. Сама система Aegis Ashore "не має наступальних можливостей із застосуванням балістичних або крилатих ракет наземного базування і повністю відповідає ДРСМД".

Також американська сторона нагадала, що ДРСМД не передбачає ніяких обмежень на розробку, випробування і застосування багаторазово використовуваних збройних безпілотників.

"На думку США, термін "ракета", який використовує договір, слід застосовувати тільки до одноразових виробів", - йдеться в документі.

У постпредстві США також відзначили, що, за наявною інформацією, російські компанії також роками займаються розробкою ударних безпілотників.

Нагадаємо, 1 лютого стало відомо, що США на шість місяців припиняють виконання зобов'язань у рамках ДРСМД через російську ракету 9М729, яку Вашингтон вимагає знищити.

Москва вирішила відповісти дзеркально і також оголосила про припинення участі в угоді.