Росія розгорнула великий військовий табір неподалік кордону України

2021-04-07 23:39

Російські розслідувачі з Conflict Intelligence Team (CIT) виявили новий польовий табір російської армії у Воронезькій області біля українського кордону. Про це розповів керівник CIT Руслан Левієв в інтерв'ю BBC-Україна.

"За допомогою відеозаписів місцевих мешканців ми знайшли один польовий табір під Воронежем. Люди гуляли в лісі й вийшли на поле, де розміщена велика кількість важкої техніки, у тому числі танки, - розповів він.

Він уточнив, що табір новий і формується останніми днями, однак вже є достатнього великим. Зі слів місцевих мешканців, це поле довжиною 3-4 км, яке повністю заставлене технікою.

Також там є наметове містечко та навіть польовий шпиталь - намети зі знаком медичної служби - і кухня. Є всі ознаки того, що це буде одне з місць, куди будуть стягуватися війська, розповідає Левієв.

"Таких місць, вочевидь, буде більше одного. Адже в одному місці всю техніку, яка зараз рухається, не розмістити, - додав він.

З його слів, цей табір розташований неподалік України - за 170 км, "тобто цілком реально для техніки зробити марш-кидок за добу.

Також є відео від очевидця з колоною бронеавтомобілів "Тигр" та бортових "Камазів" для перевезення людей. Зокрема модифікацій, які зазвичай використовує спецназ та розвідка. Колона рухала з боку польового табору та Воронежа ближче до кордону з Україною.

"Це схоже на відпрацювання сценарію, коли групу розвідки і спецназу засилають ближче до лінії зіткнення, щоб провести рекогносцирування та передати дані в основний табір, - резюмував він.

Розслідувачі також стверджують, що нинішні переміщення російської армії біля кордонів України є найбільшими з часів боїв за Дебальцеве взимку 2015 року.