Генсек НАТО заявив, що було б великою помилкою недооцінювати Росію

2022-11-21 18:18

Президент РФ Володимир Путін зробив дві великі стратегічні помилки, коли вторгся в Україну в лютому цього року. Про це 21 листопада заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час 68-ї щорічної сесії Парламентської асамблеї Альянсу.

Стенограму виступу опублікувала пресслужба НАТО.

"Він [Путін] недооцінив хоробрість і волю українців до боротьби. І він недооцінив єдність і невпинну рішучість союзників та партнерів по НАТО підтримувати Україну", - заявив Столтенберг.

За словами глави НАТО, Путін думав, що "може перемогти Україну за кілька днів". Водночас він додав, що було б "великою помилкою" недооцінювати Росію.

"Росія зберігає значний військовий потенціал і велику кількість військ. Вона готова зазнати суттєвих втрат і готова заподіяти жахливих страждань українському народу. Ми бачили, як безпілотники й ракети завдавали ударів по українських містах, цивільному населенню і критично важливій інфраструктурі", - додав він.

Столтенберг наголосив, країни НАТО мають бути готові підтримувати Україну "в довгостроковій перспективі". За матеріалами Гордон.