Військовий аналітик порівняв українську систему ППО з "Залізним куполом"

2022-11-21 18:11

Військовий аналітик, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман заявив, що "Залізний купол" - це лише реклама з боку ППО Ізраїлю.

Експерт в ефірі "Еспресо" пояснив, що по них ніколи не стріляли високоточними ракетами, а захищати доводиться ділянку кордону, яка у десятки разів менша, ніж в Україні.

"Протиповітряна оборона є багатоешелонованою, тобто не можна по одній лінії поставити засоби дивізіону ППО і вважати, що цим можна перехопити всі ракети. На мою думку, "Залізний купол" - це певна реклама з боку ППО Ізраїлю, тому що вони заявляють про стовідсотковий захист країни від ворожих нападів, але це не відповідає дійсності і є тільки красивою назвою. По-перше, тому що там доволі невелика ділянка кордону і поставити велику кількість засобів ППО набагато простіше, бо це у десятки разів менше, ніж в Україні. По-друге, Ізраїль ніколи не атакували такими ракетами, якими атакують нас, а саме ракетами Х-101 чи Х-555, чи балістичними ракетами "Іскандер". По них стріляють некерованими ракетами, щось на кшталт "градів", які доволі легко перехоплюються", - зазначив аналітик.

На думку Гетьмана, якщо по Ізраїлю стріляли б такими ж ракетами, як по Україні, то "Залізний купол" дав кількість вражених цілей у відсотках менше, ніж дає українська ППО.

"Тобто, нічого такого в Ізраїлі не побудували, а те що, побудовано у нас є набагато ефективнішою системою ППО, ніж в Ізраїлі. Якщо пояснити простими словами, то по Ізраїлю стріляють мотлохом, а по нас високоточними ракетами, які мають засоби боротьби з протиповітряними силами. Тому, у нас дуже ефективна ППО. Також наші партнери нам постійно надають додаткові зенітно- ракетні комплекси й зараз їх всіх навіть важко перерахувати. На сьогодні нам не вистачає тільки кількості цих комплексів, тому що певна кількість дасть більш щільну оборону. Відповідно, відсоток збитих ворожих цілей підніметься до 80% або 90%, бо 100%, на жаль, не може перехопити жодна країна. Але той відсоток, який ми перехоплюємо є набагато вище, ніж можуть перехопити ППО багатьох країн, навіть країн НАТО", - наголосив військовий експерт.Українська ППО

Керівник Об'єднаного координаційного пресцентру Сил охорони та оборони півдня Наталія Гуменюк зазначала, що російським окупантам не дає спокою українська протиповітряна оборона і вони намагаються вирахувати її позиції.

У жовтні повідомлялося, що військовим Збройних сил України вдається збивати 60% всіх випущених Росією ракет.

У ЗСУ нещодавно пояснили, для чого українські системи ППО постійно переміщуються.

20 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що з початку війни РФ застосувала проти України понад 4 700 ракет.