Російські окупанти катують персонал захопленої Запорізької АЕС, - міністр енергетики

2022-03-09 10:54

Російські окупанти катують персонал захопленої Запорізької АЕС.

Про це у Facebook повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко, передає УНІАН.

"Персонал захопленої росіянами Запорізької атомної станції піддається катуванням. Більше того, за наявною у нас інформацією, війська окупантів змусили керівництво станції записати звернення, яке планують використати в пропагандистських цілях", - зазначив він.

За словами Галущенка, пропагандистська машина Росії хоче створити черговий фейк, який транслюватиме своїм громадянам та міжнародній спільноті для виправдання власних злочинів.

"Працівників Запорізької атомної станції вже чотири дні утримують у заручниках. Всередині станції перебувають близько 500 російських солдатів і 50 одиниць важкої техніки. Працівники станції фізично та психологічно виснажені", - повідомив він.

Міністр закликав міжнародних партнерів вжити всіх заходів для того, щоб заборонити ведення бойових дій довкола атомних станцій, вивести окупаційні війська з захоплених атомних об'єктів та закрити небо над Україною.

"Аварія на атомних станціях внаслідок застосування росіянами зброї призведе до катастрофи загальноєвропейського масштабу. Відповідальність за це буде цілком на Росії. Якщо таке станеться, європейцям доведеться змінити затишок своїх осель на радіаційні укриття. Разом ми маємо покласти край ядерному тероризму Росії. Це потрібно зробити зараз - допоки не стало надто пізно", - наголосив Галущенко.