Фірташ отримав підозру, у топменеджерів його компаній тривають обшуки - джерела

2023-05-15 12:14

Служба безпеки України та Бюро економічної безпеки оголосили підозру бізнесмену Дмитрові Фірташу. Про це "ГОРДОН" повідомили джерела у правоохоронних органах.

Як повідомляють джерела, СБУ і Бюро економічної безпеки сьогодні вручають підозри самому Фірташу і вісьмом топменеджерам його компаній. Зранку відбуваються обшуки в керівників фірм бізнесмена ("РГК", "Йе енергія") та облгазів.

Правоохоронці викрили схему, за якою підконтрольні Фірташу структури купували паливо в його компанії, але насправді отримували 30% від обсягів. Штучний дефіцит покривали коштом державного газу, а гроші осідали в кишенях Фірташа.

За даними джерел, за сім років така схема завдала збитків бюджету країни на 18 млрд грн.

Фірташ із 2014 року перебуває у Відні (Австрія), де його затримали на запит ФБР США. У Штатах бізнесмена підозрюють у підкупі індійської влади для отримання ліцензії на розроблення родовищ титану.

25 червня 2019 року Верховний суд Австрії дозволив екстрадицію українського бізнесмена до США. 16 липня Клеменс Яблонер, який тоді був міністром юстиції Австрії, погодив видавання Фірташа американській владі. Його захист подавав апеляцію з проханням поновити розгляд справи. У березні 2022 року Земельний суд Відня у кримінальних справах відмовив Фірташу в задоволенні скарги. За даними видання Kurier, адвокати оскаржили це рішення.

8 вересня 2022-го БЕБ звинуватив "бізнесмена зі списку найбагатших українців" у несплаті податків. Його імені БЕБ не вказувало, але, найімовірніше, ішлося саме про Фірташа.

17 березня 2023 року СБУ провела обшуки в 16 облгазах Фірташа за підозрою в розтраті. У компанії обвинувачення заперечували. За матеріалами Гордон.