Відбулося перше засідання так званого фінансового "Рамштайну"

2023-01-26 18:21

26 січня відбулося перше засідання керівного комітету багатосторонньої Координаційної платформи донорів для України, так званий фінансовий "Рамштайн".

Про це йдеться на урядовому порталі.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу перелічив основні завдання платформи.

Серед них: прогнозована, ритмічна бюджетна підтримка України у 2023 році для фінансування дефіциту бюджету; робота над планом і початок відновлення нашої держави; координація фінансових інструментів підтримки економіки та приватного сектору (мова йде про страхування воєнних ризиків для потенційних інвесторів, державно-приватне партнерство, допомога із фінансування проєктів підтримки малого бізнесу, який забезпечує велику кількість робочих місць).

За словами Шмигаля, Кабмін передбачив чотири пріоритетні напрямки фінансування відбудови України: відновлення енергетики та компенсація втрачених потужностей генерації, гуманітарне розмінування, відновлення пошкодженого житла та критичної і соціальної інфраструктури.

Прем'єр додав, що ресурси на відновлення планують залучати з чотирьох джерел: конфісковані російські активи, кошти держбюджету, кошти міжнародних партнерів та донати приватних осіб і бізнесу. При цьому саме конфісковані російські активи мають стати основним джерелом відновлення.

Нагадаємо, в Україні створили Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури.

Напередодні Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України й Управління Верховного комісара ООН у справах біженців підписали Меморандум про співробітництво, який передбачає запуск платформи "Україна - наш Дім". За матеріалами LB.ua