Інцидент з безпілотником не призведе до прямого конфлікту між Росією та США, - американські аналітики

2023-03-15 09:53

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що інцидент з американським безпілотником MQ-9 Reaper у Чорному морі не стане причиною прямого конфлікту між США і Російською Федерацією

Про це пише Інституту вивчення війни.

Зазначається, командувач ВПС США в Європі і Африці генерал Джеймс Б. Хеккер заявив, що два російські літаки Су-27 збили американський безпілотник, що ледь не призвело до аварії російських літаків. Натомість міністерство оборони Росії заявило, що безпілотник розбився через "різке маневрування".

Експерти вважають, що інцидент з безпілотником не призведе до прямого конфлікту між Росією і США.

"Інцидент не призведе до ескалації прямого конфлікту між Росією та США. Російські війська десятиліттями на численних театрах використовували тактику залякування щодо американських і союзних літаків та суден, що не призводило до конфлікту", - кажуть в Інституті.

Президенти США і РФ мають повну свободу вибору щодо реагування, а подібні інциденти автоматично не ставали причиною ескалації протистояння між країнами, наголошують аналітики.

"З огляду на те, що президент Джо Байден неодноразово говорив про бажання уникнути прямого конфлікту американських військових з РФ, а Кремль явно й неодноразово демонстрував небажання розпочинати війну з НАТО, немає підстав вважати, що подібні інциденти можуть призвести до небезпечної ескалації", - додали в Інституті.

Раніше російський посол у США Анатолій Антонов після інциденту із зіткненням і збиттям американського дрона MQ-9 Reaper над Чорним морем сказав, що Москва не хоче конфронтації зі Сполученими Штатами, але "американським літакам немає чого робити поблизу російського кордону". За матеріалами Еспресо TV