За добу вдалося евакуювати 40 тисяч українців - Арахамія

2022-03-09 21:26

За одну добу - 9 березня - вдалося евакуювати 40 тисяч людей. Про це повідомляє голова фракції "Слуга народу", член парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Давид Арахамія.

"Намагались 100 тисяч, але не вийшло... Працюємо далі, найбільш проблемні ділянки Маріуполь, Харків та Київська область", - зазначає він.

За даними МВС, 9 березня спільними зусиллями поліцейських Київщини, Червоного Хреста, ДСНС та органів місцевого самоврядування з окупованих Ірпеня та Ворзеля вдалося вивезти понад 3 тисячі осіб. Серед врятованих громадян - кілька сотень дітей, літніх людей, тяжкохворих.

9 березня віцепрем'єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила про погодження з російською стороною шістьох маршрутів евакуації цивільних цього дня.

Згідно з домовленостями, військові мали припинити вогонь від 9:00 до 21:00 9 березня і відкрити гуманітарні коридори: Енергодар - до Запоріжжя, Суми - у напрямку Полтави, із Маріуполя Донецької області - до Запоріжжя, із Волновахи Донецької області - у напрямку Покровська, з Ізюма Харківської області - до Лозової Харківської області, у Київській області - із міст Ворзель, Буча, Бородянка, Ірпінь, Гостомель - до Києва через Стоянку, Білогородку.

Напередодні евакуація проводилася в Сумах й Ірпені.

Російська сторона раніше зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей, зокрема у Маріуполі, Волновасі.

Крім того, під час евакуації були обстріляні цивільні в Ірпені, внаслідок чого загинули восьмеро людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.

За матеріалами Радіо Свобода