НАБУ та САП оголосили в розшук колишнього народного депутата Деркача

2022-09-16 12:49

Екс-нардепу Андрію Деркачу заочно повідомлено про підозру у держзраді та незаконне збагачення. Національне антикорупційне бюро оголосило чиновника у розшук.

Про це повідомляє НАБУ.

За даними слідства, народний депутат за 2019-2022 роки отримав щонайменше 567 тисяч доларів від правоохоронних та розвідувальних органів Росії за підривну діяльність проти України.

- Гроші він відпрацьовував шляхом скоєння різних дій, у тому числі й у публічній площині, спрямованих на дискредитацію іміджу України на міжнародній арені, погіршення дипломатичних відносин між США та Україною, а також ускладнення інтеграції України до Європейського Союзу та НАТО,- розповіли в Бюро. Справа Деркача

19 травня 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які, за його словами, можуть свідчити про вплив екс-віце- президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. За словами Деркача, запис він отримав від журналістів- розслідувачів, а сам запис розмов нібито робив особисто Порошенко.

Розвідка США назвала дії Деркача втручанням РФ у американські вибори. Міністерство фінансів США запровадило санкції проти Андрія Деркача.

Вже в серпні 2021 року проти Деркача запровадила санкції Рада національної безпеки та оборони України.