РФ та Україна досягли домовленості щодо обміну 200 полоненими - Ердоган

2022-09-20 21:10

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган в інтерв'ю американському телеканалу PBS у Нью-Йорку заявив, що в завершенні російсько-української війни особливу значущість має позиція Росії.

Президент нагадав, що в Узбекистані він провів переговори з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє Anadolu.

«Я зрозумів, що і вони докладають зусиль, щоб завершити цю справу якнайшвидше. Такий хід може спричинити великі проблеми. На цей момент, наприклад, досягнуто домовленості про обмін 200 полонених. Це гарне досягнення… З іншого боку, наші друзі та технічний персонал всебічно займаються питаннями з агропродукції. І це, звичайно ж, гарний перебіг подій. Але тут важливо, щоб і Україна виявляла однакове з Росією розуміння і відтепер необхідно бути обопільно налаштованими, щоб зупинити ці конфлікти, цю війну», - сказав президент Ердоган в інтерв'ю американському телеканалу PBS у Нью-Йорку.

За словами турецького лідера, особливе значення має повернення захоплених територій при досягненні миру між Росією та Україною.

"Це те, що потрібне, і те, що очікується. У цьому питанні пан Гутерреш зробив певні кроки. Є кроки, які ми зробили. Ці кроки й це повернення справді полегшать нашу роботу", - сказав Ердоган.

Він також наголосив, що з 2014 року на зустрічах із президентом РФ Владіміром Путіним закликає його повернути анексований Крим.

"Вони є і нашими співвітчизниками. Ми сказали їм, що якщо ви підете на цей крок, то це заспокоїть і нас, заспокоїть Україну, заспокоїть і кримських татар. Але, на жаль, відтоді жодного кроку в цьому напрямку не було зроблено", - сказав президент.

На питання про те «чи усвідомлює Путін, що прорахувався, недооцінивши волю українського народу до самозахисту?», Ердоган сказав, «жоден лідер не визнає своєї помилки після того, як зробив крок».

Відповідаючи питанням «змогли росіяни виправдати це вторгнення», Ердоган сказав: «Немає жодного виправдання вторгненням. І причинно-наслідковий зв'язок у цьому вторгненні найкраще можуть пояснити пан Зеленський та пан Путін, а не ми. Найкраще вони знають причини цього. Туреччина при оцінці цих причин виступає за те, щоб вислухати тут обидві сторони як країна, яка дотримується збалансованої політики. Ось чому ми маємо наполегливе бажання звести разом цих лідерів. Я хотів їх звести разом, почути це від них. Ми ще не досягли успіху, але я не безнадійний».

Коментуючи питання про те, хто несе відповідальність за масові поховання, виявлені в регіонах, раніше зайнятих російськими військами, Ердоган сказав, що «найідеальніша відповідь з цього питання дасть ООН після проведених робіт».

За словами Ердогана, Туреччина проводить переговори як російською стороною, так і українською, прагнучи досягти результату.

«Ми ведемо переговори й з паном Путіним, і з паном Зеленським. Також і генеральний секретар ООН продовжує контакти з паном Путіним та паном Зеленським. Що це означає? Якщо ми хочемо досягти результату, то маємо переговорити з обома лідерами, а не виступати на боці одного з них. Звичайно, важливо і це бачити, люди гинуть не лише з українського боку, а й з російського», - наголосив президент.