СБУ і Нацполіція проводять перевірку в Києво-Печерській лаврі.

2022-11-22 09:50

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією та Національною гвардією 22 листопада проводить контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської лаври в Києві.

Про це повідомив речник СБУ.

Зазначено, що заходи відбуваються в межах системної роботи СБУ щодо протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

У СБУ наголосили, що з огляду на збройну агресію Росії зростає ризик терактів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

Заходи проводять для: недопущення використання Лаври як осередку "русского мира"; перевірки даних про використання приміщень УПЦ для приховування диверсійно- розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо; безпеки населення від провокацій і терористичних актів.

Як повідомили в СБУ, правоохоронці за безпосередньої участі представників церкви оглядають території та приміщення Лаври, шукають заборонені предмети, перевіряють людей на території Лаври щодо їх причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

"Усі дії відбуваються в межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України", - заявили у спецслужбі. За матеріалами Гордон.