В Україні запровадять кримінальну відповідальність за примусову російську паспортизацію

2022-09-16 13:43

Кабінет міністрів під час засідання 16 вересня погодив законопроєкт про кримінальну відповідальність за примусову російську паспортизацію.

Тепер його мають передати на розгляд Верховної Ради, повідомляє delo.ua

Про це в своєму Facebook повідомила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Російська влада незаконно змушує українців отримувати російські паспорти на тимчасово окупованих територіях, але міжнародне право не передбачає дієвих заходів для протидії цьому. Верещук зазначає, що закон, проєкт якого ухвалив уряд, необхідно було б прийняти ще 2014 році, але цього не сталося.

Міністр повідомила основні тези законопроєкту про кримінальну відповідальність за примусову російську паспортизацію: держслужбовці за отримання російського паспорту будуть позбавлені волі (засуджені) на строк від 10 до 15 років; за пропаганду ворожого громадянства передбачається ув'язнення на строк від 5 до 8 років; за насильне примушування громадян України до отримання російського паспорта тягне позбавлення волі на строк від 8 до 12 років; створення умов, за яких неотримання російського паспорта буде понижувати громадянина України в правах або іншим чином ставити в невигідне становище, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

"Норми нового законопроєкту направлені насамперед на покарання організаторів ворожої паспортизації та їх поплічників. В тому числі, покаранню підлягають російські громадяни, які займались незаконною паспортизацією на території України", - зазначила очільниця Мінреінтеграції.