Що сказав Зеленський у парламенті Сполученого Королівства

2023-02-08 18:16

Президент України Володимир Зеленський 8 лютого виступив перед парламентом Сполученого Королівства  після зустрічі з прем'єр-міністром  Ріші Сунаком.

На початку виступу Зеленський сказав, що виступає від імені українських воїнів і кожного захисника. Військових, які тренуються та будуть на передовій. Від імені кожного батька й матері, які чекають своїх синів і доньок із війни.

Зеленський подякував британцям за їхню хоробрість у допомозі Україні під час війни з росією. Він сказав, що Велика Британія стоїть пліч-о-пліч з Україною з перших хвилин повномасштабного вторгнення рф.

Зеленський заявив, що Велика Британія крокує разом з Україною до "найважливішої перемоги нашого часу": "Це буде перемога над самою ідеєю війни".

"Ви та ми вже мали досвід перемоги над злом, спричиненим людською природою. Я не кажу, що більше не буде війн. Ні. Але нам до снаги гарантувати словами та вчинками, що світла сторона людей переможе", - сказав президент.

Під час виступу Зеленський окремо подякував колишньому прем'єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону, який також був у залі: "Борисе, ти об'єднав інших, коли це здавалося абсолютно неможливим. Дякую тобі".

Також Зеленський передав меседж від Повітряних сил: "У нас є свобода, дайте нам крила, щоб захистити її". Так, він вручив Спікеру Палати громад Великої Британії шолом українського пілота з таким написом.

Зеленський наголосив, що наступна міжнародна коаліція для допомоги Україні може бути авіаційною. Він закликав надати Силам оборони бойові літаки.

"Залишаючи будівлю британського парламенту два роки тому, я дякував вам за смачний англійський чай. Я залишу парламент сьогодні, дякуючи всім вам заздалегідь за потужні англійські літаки", - наголосив він. За матеріалами hromadske.ua