Медведчук залишається одним із власників каналу "1+1" разом із Коломойським

2021-12-09 17:25

У пресслужбі "1+1 медіа" запевняють, що у частках власності фізичних осіб не відбулось жодних змін, безпосередні та кінцеві власники також не змінились.

Про це розказали у відповідь на запитання "Детектора медіа", інформує Цензор.НЕТ.

В оновленій структурі власності від 14 квітня 2021 року замість компанії Bolvik Ventures LTD, контролерами якої були Ігор Суркіс (з часткою 33,34 %), Леонід Ашкеназі (з часткою 33,33 %) та Оксана Марченко (з часткою 33,33 %), з'явилась кіпрська компанія Charlane limited. 33,3% цієї компанії через Kirena holdings Ltd та через ТОВ "Інвестиційна компанія "Гармонія"" належать Оксані Марченко. Дружина українського політика Віктора Медведчука є бенефіціаром ТОВ "Інвестиційна компанія "Гармонія"". Утримувачем акцій ще 66,7% згаданої Charlane limited є громадянка Кіпру Елена Кореліду, на яку у 2019 році була записана участь у активі Ігоря Суркіса (Акціонерне товариство "Акцент-Банк").

"З метою підвищення прозорості структури власності у групі 1+1 media навесні 2021 року було змінено частину компаній - опосередкованих власників. Безпосередні та кінцеві власники ТОВ "ТРК "Студія 1+1" не змінились. Також не відбулося жодних змін у частках власності фізичних осіб, - зазначили у пресслужбі. - Для 1+1 media важливо, щоб діяльність компанії була впорядкована відповідно до чинного законодавства, інформація про структуру власності була доступна у реєстрах всіх країн задля запобігання маніпуляцій громадською думкою. Це відкритість і чесність, яку мають демонструвати всі сучасні медіа-бізнеси".

Нагадаємо, із декларації народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука за 2019 рік стало відомо, що його дружина Оксана Марченко є кінцевою бенефіціарною власницею офшорної компанії Bolvik Ventures Ltd, яка опосередковано володіє частками каналів "1+1", "2+2" і ТЕТ.

У лютому 2021 року Нацрада перевірила канали групи "1+1" щодо наявності у структурі власності дружини Віктора Медведчука та не знайшла порушень. Регулятор отримав пояснення та документи щодо власності від компанії. Згідно із цими даними, частка компанії Bolvik Ventures Ltd у структурі власності "1+1" складає 24,51% і саме така частка належала Ігорю Суркісу.

Контролерами Bolvik Ventures Ltd є три фізичні особи: Ігор Суркіс (з часткою 33,34 %), Леонід Ашкеназі (з часткою 33,33 %) та Оксана Марченко (з часткою 33,33 %). Відповідно, частка володіння статутним капіталом кожної з фізичних осіб становить по 8%, що не є істотною участю і не відображається у структурі власності.