Перший запис у "Вікіпедії" продали за 750 тисяч доларів

2021-12-16 10:35

У Нью-Йорку пройшли тематичні торги "Народження Вікіпедії", де було виставлено всього два лоти. Захід пройшов під егідою аукціонного дому Christie's.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення аукціонного дому Christie's.

"NFT першої редакції "Вікіпедії" "Hello World!" проданий за 750000 доларів", - пише пресслужба Christie's.

An NFT of Wikipedia's first edit "Hello World!" sold for $750,000 and Strawberry iMac from 2000 used by @jimmy_wales to create Wikipedia sold for $187,500 in Christie's online sale https://t.co/NewLuiOn7R pic.twitter.com/9IUtS9HyvG - Christie's (@ChristiesInc) December 15, 2021

Як стало відомо, першим лотом став невзаємозамінний токен (NFT) у вигляді найпершої сторінки найбільшої онлайн-енциклопедії. Її створив засновник "Вікіпедії" Джиммі Вейлс 15 січня 2001 року. Запис складався з єдиної фрази "Hello, World!".

Також з молотка пішов особистий iMac Вейлса, на якому він зробив легендарний запис. Комп'ютер продали за 187,5 тисячі доларів.

Імена покупців обох лотів не розголошуються.

Відзначимо, NFT (невзаємно незамінний токен) - це унікальний цифровий сертифікат, який зберігається в блокчейні, гарантує оригінальність предмета і дає ексклюзивні права на нього. Сам по собі блокчейн є базою даних, яка одночасно зберігається на величезній безлічі комп'ютерів. У традиційній моделі мережі Інтернет всі пристрої підключені до централізованих вузлів (у вигляді серверів або інтернет-провайдерів), тоді як блокчейн працює за іншою схемою. У ньому не передбачені ніякі центральні вузли; в його системі всі пристрої одночасно зберігають всю опубліковану в блокчейні інформацію. Токени, своєю чергою, являють собою записи в регістрі всередині цього блокчейн-ланцюжка.

Нагадаємо, в Україні виставили на аукціон унікальну монету номіналом в 1 гривню. За таку монету просять майже 25 000 гривень. Відзначається, що монета зроблена з нержавіючої сталі й виконана в кольорі срібла.