Росія влаштувала інформаційну атаку на електронну систему охорони здоров'я в Україні - МОЗ

2021-11-19 17:23

Проти системи охорони здоров'я України Росія веде інформаційну кампанію. Про це із посиланням на дані Служби безпеки України повідомила 19 листопада заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич, брифінг якої транслювали у Facebook.

"Слідом за інформаційною кампанією, яка спрямована проти вакцинації від COVID-19, СБУ фіксує ознаки старту нової атаки з проросійської сторони на систему охорони здоров'я. Останні дні в інформаційному просторі фіксується поява нових - відверто неправдивих - статей, які стосуються реформи електронних лікарняних та загалом роботи електронної системи охорони здоров'я", - сказала вона.

За словами заступниці глави МОЗ, "використовуються вже знайомі наративи російського телебачення про те, що система не витримує, а люди начебто відмовляються від отримання послуг".

"Ми розуміємо мету цих атак - методами російської пропаганди в Україні намагаються посіяти недовіру до державних медичних послуг та дестабілізувати ситуацію у системі охорони здоров'я. Однак реальний стан справ дозволяє нам спростувати поширені меседжі", - заявила Карчевич.

Вона наголосила, що електронною системою охорони здоров'я користується вже понад 32 млн українців.

"Щоденно в системі працюють понад 225 тис. активних користувачів із понад 5 тис. медичних закладів", - пояснила Карчевич. За матеріалами "Гордон".