Для столичних школярів уроки триватимуть у світловий проміжок дня

2022-11-21 18:52

В умовах відключення світла офлайн навчання у школах має починатись та закінчуватись при денному світлі. Це зменшить залежність освітніх закладів від віялових та аварійних відключень електроенергії.

З цієї причини уроки триватимуть з 09:00 до 16:00, зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Водночас для учнів початкових класів працюватимуть групи подовженого дня - до уроків та після них.Валентин Мондриївський. Фото: Борис Корпусенко

"Після закінчення осінніх канікул за парти в очному форматі повернулись 111,5 тисячі школярів із майже 236,4 тисячі дітей, які перебувають у Києві, - повідомив Валентин Мондриївський. - Учні, які навчаються онлайн, підключаються до уроків за можливості.

Тому опрацювання тем і завдання дублюються через месенджери та електронною поштою. Крім того, повторення пройденого на наступному уроці - обов'язкове".

Зимові канікули триватимуть у столиці з 26 грудня до 27 січня. У цей час школи прогріватимуть мінімально для збереження системи опалення, а вчителі матимуть змогу піти за бажанням в оплачувану відпустку.

Під час канікул у випадку надзвичайної ситуації в місті частина шкіл буде використовуватись для роботи пунктів обігріву.

"Із 9 січня 2023 року, під час канікул, учням запропонують індивідуальні заняття та групові консультації, - звернув увагу Валентин Мондриївський. - Також працюватимуть гуртки та спортивні секції.

У другому півріччі, традиційно, особлива увага приділятиметься учням випускних класів - четвертих, дев'ятих і одинадцятих".

Він нагадав, що згідно з чинним законодавством України, 2022/2023 навчальний рік триватиме до 1 липня.

Щотижня кількість столичних учнів, які навчаються у очному та змішаному форматі, зростає. Так, у листопаді 2022 року, у порівнянні з вереснем, частка учнів, які навчаються очно, збільшилася майже на 17%.

На зустрічах з керівниками закладів освіти та управліннями освіти районів Департамент освіти та науки Києва напрацював рекомендації для шкіл. Зокрема, навчальні заклади розробляють власні моделі організації освітнього процесу з урахуванням особливостей кожного закладу/класу та індивідуальних потреб учнів, коригувати розклад та черговість уроків.

За матеріалами  "Вечірній Київ"