Кличко не виключає, що внаслідок обстрілів кияни можуть лишитися без тепла до весни

2022-12-01 23:07

Мер Києва Віталій Кличко не виключає, що у випадку російських обстрілів інфраструктури столиці у холодну пору доведеться злити воду з системи опалення, і її буде складно подати до весни.

Про це він заявив на Київському безпековому форумі.

"Якщо протягом 24 годин за температури -5 зовнішньої не буде опалення і води, нам потрібно буде зливати системи опалення в Києві, бо це може призвести до пошкодження систем життєзабезпечення. Ми будемо вимушені зливати воду. Це означає, що до весни подати воду буде дуже складно. І до початку весни будуть складні виклики", - сказав Кличко.

Він зазначив, що "за дуже короткий проміжок часу температура у квартирах може не сильно відрізнятися від зовнішньої", також залишається загроза руйнування системи електропостачання у всьому місті.

Мер закликав мешканців бути готовими до різних сценаріїв, навіть до найгіршого, та мати план дій на такий випадок.

"Я просив би кожного з киян поговорити з близькими, знайомими, де в когось є будинок, щоб у випадку критичної ситуації у вас були опалення і вода, ключові дві складові", - сказав Кличко.

Він наголосив, що місто може в будь-який момент "повернутися до поганого сценарію, і пункти обігріву, вони ж пункти незламності - це не панацея і це не врятує людей".

"В місті Києві на сьогодні перебуває 3,5 мільйони людей. 430 пунктів обігріву - смішно. І 500 не допоможе, і 5 тисяч буде замало. Не дай бог, в ситуації, вони захлинуться від кількості людей. Вони робляться не для того, щоб там жити. Це для тимчасового перебування в короткий строк", - сказав мер.

Кличко також вважає, що Київ "був і залишається метою агресора".

"Те, що орків зараз немає в передмісті Києва - дякуємо ЗСУ, але це не значить, що плани змінилися і вони найближчим часом знов не захочуть повернутись", - зазначив він.

Раніше Київська міська держадміністрація закликала організації, які відповідають за обслуговування теплопостачання в Києві, у випадку надзвичайної ситуації злити воду з опалювальних систем, якщо температура опуститься до мінус 3°C і нижче. За матеріалами Kyiv Media