Росія готує напад на Бєлгородську область під чужим прапором

2022-11-23 08:44

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) припускають, що Кремль створює інформаційні передумови для нападу під чужим прапором на Бєлгородську область Росії, намагаючись відновити громадську підтримку війни в Україні.

Аналітики зауважили, що кремлівські пропагандисти почали висувати гіпотези про прагнення українських військ вторгнутися в Бєлгородську область, а інші російські джерела зазначили, що окупантам необхідно відновити контроль над Куп'янськом Харківської області, щоб мінімізувати загрозу нападу з боку України.

При цьому голова Бєлгородської області В'ячеслав Гладков також опублікував кадри, що демонструють будівництво фортифікаційних споруд лінії "Засічна" на кордоні між Україною та Бєлгородською областю. А фінансист ПВК Євген Пригожин пояснив, що "Вагнер" будує "Засічну лінію" після зміни назви з "Лінії Вагнера", оскільки, за його словами, багатьом в Росії не подобається діяльність приватної військової компанії "Вагнер".

Аналітики наголосили, що російські заяви про неминучий напад України на Бєлгородську область є абсурдними і спрямовані лише на те, щоб залякати широку громадськість для підтримки війни.

"Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні в Росію і не має можливості зробити це в таких масштабах, - йдеться у звіті експертів ISW.

В інституті також відзначають, що Підтримка безглуздого вторгнення Росії зменшується серед російських мешканців прикордонних регіонів та решти країни після мобілізації та військових невдач. За матеріалами Zaxid.net