Глава МЗС Фінляндії натякнув на причетність Росії до зриву вступу Швеції до НАТО

2023-01-28 20:13

Міністр закордонних справ Фінляндії натякнув, що Росія може бути причетна до протесту зі спаленням Корану минулого тижня, який загрожує зірвати вступ Швеції до НАТО.

Про це йдеться у публікації Bloomberg.

Минулого тижня ультраправий активіст із подвійним датським та шведським громадянством Расмус Палудан спалив священну книгу ісламу у центрі Стокгольма. Це змусило президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана виключити підтримку вступу Швеції до НАТО.

За словами Хаавісто, потенційні зв'язки Палудана з Росією "були розслідувані, і було знайдено певні зв'язки в його оточенні".

У суботньому інтерв'ю YLE TV1 Хаавісто сказав, що цей епізод "порушує питання про те, що є якась третя сторона - наприклад Росія - або якась інша сторона, яка виступає проти членства в НАТО і прагне провокацій для досягнення цієї мети". Це не можна пробачити".

Уряд Швеції публічно не коментував зв'язок між Палуданом та Росією, але прем'єр-міністр Ульф Крістерссон цього тижня відзначив "сили", які можуть хотіти не допустити членства країни у військовому альянсі.

"Є сили як усередині Швеції, так і за її межами, які хочуть завадити членству Швеції до НАТО", - сказав Крістерссон.

Сам Палудан у коментарі шведським ЗМІ заявив, що збирається "щоп'ятниці" палити Коран перед посольством Туреччини, поки вона не припинить блокувати вступ Швеції до НАТО.